ORGANIZATOR

Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego

Organizatorem "I Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP" jest oddział kawalerii ochotniczej w barwach 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Szwadron powstał w 2003 r. w Warszawie, za zgodą ostatnich weteranów pułku. Od tego czasu ochotnicy realizują swoją misję kultywując kawaleryjskie tradycje, uczestnicząc w uroczystościach, organizując wydarzenia, edukując kolejne pokolenia.

SUKCESY

100-lecie 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego

Jednym z największych sukcesów Szwadronu była organizacja obchodów 100-lecia pułku. Wydarzenie przeprowadzono z rozmachem w kilku miejscach w Polsce. Szwoleżerowie przeprowadzili pokazy kawaleryjskie na 25 koni, odsłonięto 5 tablic pamiątkowych, wydano reprinty książek. Zachęcamy do obejrzenia filmów dokumentujących uroczystości. 

NABÓR

Dołącz do Szwadronu!

Nabór prowadzimy przez cały rok. Kandydaci są formowani w Pluton Szkolny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu - w soboty i trwają od 15:00 do 21:00. Nauczysz się takich rzeczy jak: jazdy konnej ( również od podstaw ), władania lancą i szablą konno, musztry konno oraz musztry pieszo, historii Pułku oraz Kawalerii II RP, troczenia i pakowania rzędów kawaleryjskich, podstaw weterynarii, podstaw służby polowej, noszenia munduru. Po zaliczeniu szkolenia w Plutonie Szkolnym, zostaniesz mianowany Szwoleżerem, a Dowódca Szwadronu wręczy Ci barwy!

Zapraszamy! Szczegóły na www.3szwol.pl/nabor